Bulion

 

Bulion to podstawa ramenu. Słynny wieprzowy Tonkotsu gotowany jest do 48 godzin. Nabiera on mlecznego koloru oraz gęstości od nagromadzonego kolagenu i tłuszczu.

 

Makaron

 

Klasyczny makaron ramen pochodzi z Chin.  Jest to makaron alkaiczny zrobiony wyłącznie z mąki pszennej (wysoko glutenowej), wody i kansui.

Tare

 

Esencja smaku. Najbardziej klasyczne to  sól morska, sos sojowy, miso. Wiele osób tworzy własne tare, komponując swoje autorskie połączenia smakowe.

Dodatki---

 

vxcxcvvcxcxconsectetuer sagittis lorem. Suspendisse adipiscing metus. Sed lobortis convallis, dui quis placerat at, mauris consectetur condimentum

Historia Yayoi Kusama

(jap. 草間 彌生 Kusama Yayoi; ur. 22 marca 1929 w Matsumoto) – japońska rzeźbiarka, malarka, pisarka, aktywistka polityczna i performerka awangardowa.

Zaczęła tworzyć w wieku dziesięciu lat. Nazywa swoją twórczość „sztuką obsesyjną”. Od 1977 roku mieszka w tokijskim szpitalu psychiatrycznym i otwarcie mówi o swoich problemach psychicznych. Jej znakiem rozpoznawczym są krzykliwe wzory najczęściej kropki (nazywany obsesją kropek), którymi pokrywa swoje dzieła (instalacje, kolaże, obrazy, rzeźby).

W roku 1957 wyjechała do Nowego Jorku. W 1965 roku stworzyła pracę Infinity Mirror Room – Filled with the Brilliance of Life – lustrzany pokój wypełniony refleksami i różnokolorowymi światłami.

W 1968 roku wykonała performance udzielając ślubu parze jednopłciowej, ubranej w stroje, które zaprojektowała. W ramach prowokacji artystycznej napisała list do prezydenta USA Richarda Nixona, proponując mu seks w zamian za zakończenie amerykańskiej wojny w Wietnamie.

 

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Yayoi_Kusama dostęp: 20.09.2022

Pierwsza Japonka reprezentująca swoje państwo na Biennale w Wenecji

Została laureatką Nagrody Asahi za 2000 rok[1]. W 2006 roku została nagrodzona Praemium Imperiale, nazywanym Noblem w dziedzinie sztuki, przez Japoński Związek Artystów. W 2008 roku jej najdroższa praca została sprzedana za 5,1 mln dolarów, co stanowi rekordową cenę za pracę żyjącej artystki[2].